Co je to Fit park?

Spojení pohybu a vzdělávání kdekoliv

Na rozdíl od Fit stezky je méně náročný na prostor a snadněji se umisťuje. Svým charakterem připomíná spíše workoutové hřiště, kdy jsou jednotlivé prvky blíže k sobě a vytvářejí tak ucelený park. Fit park je zaměřen zejména na protažení a posílení celého těla. Vzniká v blízkosti sportovních areálů, fotbalových stadionů, dětských hřišť a obytných zón. Nezbytnou součástí jsou informační tabule včetně uvedených zajímavostí, hádanek pro děti a QR kódů s možností shlédnout instruktážní videa.

Vytváří ideální podmínky pro různé druhy kruhových tréninků.

SLALOM

Jeden ze základních prvků, který slouží k zahřátí a přípravě ke cvičení. Prvek je tvořen pouze přírodními materiály

VÝSKOKY

Prvek posilující převážně dolní končetiny s možností dalšího využití i u horní části těla. Prvek je složen z výškově odstupňovaných částí pro nastavení vlastní úrovně cvičení. Jde o kombinaci kovu a dřeva.

TRX

TRX je prvek, který kombinuje klasické posilování s prvky moderního pojetí. Velice oblíbený prvek u žen. Úchopy připojené na závěsný systém nabízí širokou škálu cvičebních technik včetně různých úrovní obtížnosti. TRX kombinuje dřevěné a kovové materiály.

CIK-CAK

Prvek často využívaný mládeží, který ideálně procvičí stabilitu celého těla zábavnou formou. Tento prvek by neměl chybět v žádné sestavě.

NÍZKÁ BRADLA

Malý cvičební prvek. který oslní svou vysokou variabilitou cvičení. Najdete ho prakticky na každé Fit stezce a pomůže vám posílit horní polovinu těla.

VYSOKÁ BRADLA

Oproti menší variantě nabízí prvek komplexnější pojetí cvičení a je mezi sportovci velice známý zejména z prostřední posiloven.

ŽEBŘÍK

Jeden z nejuniverzálnějších prvků, který je velice oblíbený u široké veřejnosti. Nabízí cviky pro mladé i seniory.

KOMPLEX

Komplex je zajímavý svou nízkou náročností na prostor i při široké škále cviků, kterou obsahuje. Je tak ideální variantou vhodnou do míst, kde je prostor jen pro jeden prvek.

DVOJITÁ HRAZDA

klasika, která neuráží žádného sportovce. Díky rozdílným výškám jednotlivých hrazd si na své přijdou sportovci s různou výkonnostní úrovní.

BALANC

Velice atraktivní prvek zábavný pro všechny generace. Je zaměřený převážně na posílení stability a skvěle odhaluje nedostatky v rovnováze.

KOTNÍKOVÉ ODRAZY

Stanoviště, které zvládne každý uživatel. Při správném provedení zaručí kvalitní posílení dolních končetin. Nabízí různé možnosti obtížnosti.

STREČINK ZÓNA

Absolutní základ před a po cvičení. Žádné cvičení by se nemělo obejít bez možnosti využít strečinkovou zónu. Jednoduchost prvku umožňuje soustředit se jen na protažení.

ŠPLH NA LANĚ

Moderní provedení kultovního cviku. Jeden z nejzákladnějších prvků, který si ve svém životě zkusil každý. Otestuje vaši sílu.

ŠPLH S POLE DANCE

Kombinuje klasicky šplh s velice zajímavou disciplínou pole dance. Pole dance tyč lze využít jako jednodušší variantu šplhu a také pro nejrůznější způsoby akrobacie.

STĚNA S TRX

Kombinace moderního závěsného systému TRX s opěrnou zdí. Tento prvek umožňuje komplexní trénink posilující celé tělo.

VÝSTUPY A SESTUPY

Prvek, který dokonale využívá nerovnosti daného terénu a skvěle slouží k posílení horních končetin a zádového svalstva zábavnou formou.

LAVICE ŠIKMÁ

Posiluje břišní svalstvo v celém rozsahu a díky sklonu plochy a rukojeti lavice umožňuje rozsáhlou možnost cvičení s různými obtížnostmi.

LAVICE ROVNÁ

Stejně jako lavice šikmá, posiluje břišní svalstvo. Díky absenci sklonu plochy nejsou však cviky na této lavici tak náročné a jsou tedy vhodnější pro ženy a seniory.